Integracyjny Rajd Pieszy

Po raz kolejny Uczniowski Klub Sportowy „Awans” zorganizował Rajd Integracyjny w którym wzięli udział uczniowie z rodzicami, nauczyciele oraz sympatycy naszego klubu. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy spod szkoły przez Promenadę im. Cz. Niemena do Lasu Aniołowskiego, gdzie lekko zmęczeni mogliśmy odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć wzrok pięknymi barwami jesieni. Metą rajdu był szkolny ogród, gdzie na uczestników czekały pyszne, gorące kiełbaski, przygotowane przez niezawodnych kucharzy. Nie zabrakło również ciast, owoców, tegorocznych kiszonek oraz innych smakołyków. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie i przyjaznej atmosferze wspólnie spędzony czas dał wszystkim uczestnikom dużo uśmiechu i radości.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej, kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody, wzbudzanie uczuć estetycznych, propagowanie ruchu na świeżym powietrzu, rozbudzenie zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.