Wystawa Piękna

28 października kilkoro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w XX Wystawie Piękna organizowanej przez ZSZS im. M. Grzegorzewskiej w Częstochowie.

Oglądaliśmy popisy zespołów tanecznych oraz scenki teatralne zaprezentowane przez uczestników spotkania. Ogromne wrażenie zrobiła wystawa ubiegłorocznych prac plastycznych ( ok.700 sztuk). Wszystkie były naprawdę piękne, pełne soczystych barw i ponadczasowego przekazu. Późniejsze głosowanie, mające wyłonić zwycięskiego autora też nie dało jednomiarowgo wyniku – doceniono wysiłek wszystkich uczestników i każda z placówek biorących udział w konkursie została nagrodzona.

Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni do udziału w Twórczych Warsztatach Integracyjnych – gdzie każdy przez chwilę z odbiorcy sztuki stał się jej twórcą. W tym roku mogliśmy się wykazać w tematach – „ Złota Jesień” i „ Pręgowane i łaciate”, oraz dla bardziej wybrednych temat dowolny. Te prace będą oceniane za rok.

Całe spotkanie to masa pozytywnych emocji i dobrej energii, które zagościły w nas jeszcze na długo po jego zakończeniu.
I.DZ.S.