Obchody Miesiąca AAC

Tradycyjnie już przez cały październik świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC. W tym roku podczas AAC–owych piątków na naszym FB propagowaliśmy wspomagające  możliwości komunikowania się.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC

Świętujemy Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC – Patrycja z 6a komentuje wydarzenia w klasie #AAC #komunikacjalternatywna #komunikacjawspomagająca

Opublikowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie "ZSS nr 45" Piątek, 11 października 2019

Układanie planów dnia, czytanie uczestniczące, rozmowy z wykorzystaniem książek i różnorodnych pomocy komunikacyjnych to tylko niektóre nasze inicjatywy!

Podczas „Jesiennego koncertu” w S.M „Północ” zaprezentowaliśmy nasz AAC-owy hymn – piosenkę pt. „Lubię mówić z tobą”, ilustrowaną gestami manualnymi Makaton.

We wtorek 29 października wspólnie z naszymi gośćmi z MPI nr 43 zakończyliśmy obchody Miesiąca AAC. Pisaliśmy książeczki, graliśmy w gry planszowe, projektowaliśmy plakat oraz przygotowaliśmy kolorowe kanapki, które cieszyły się największą popularnością. Wszystko oczywiście w AAC-owym klimacie. To był naprawdę udany dzień – pełen ciekawych rozmów, rozmaitych pomysłów i wrażeń.

Wszystkich zainteresowanych tematyką AAC zapraszamy do zakładki – AAC na naszej stronie.

Do zobaczenia za rok
Ż.D.