KAMPANIA BIAŁYCH SERC

W tym roku Częstochowa dołączyła do XV Kampanii Białych Serc . KAMPANIA BIAŁYCH SERC ma na celu propagowanie życia bez narkotyków i skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Kampania jest również solidarnym protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych i poświęcona jest pamięci ofiar narkotyków. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.W tym roku odbyła się pod hasłem „ZANIM TO SIĘ STANIE”, a jej główne przesłanie to samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Kampania rozpoczęła się 12 października i trwała do 25 października 2019 roku.  W ramach akcji nasi uczniowie w klasach wykonali z papieru białe serduszka, które wywiesili w oknach.

Odbył się też konkurs szkolny „Serduszko dla potrzebującego” a prace uczniów zostały wywieszone na gazetce szkolnej.

Podsumowaniem akcji  „Białe serduszko do nieba” było wypuszczenie w górę  białych balonów  solidaryzując się w ten sposób ze wszystkimi potrzebującymi.