Wycieczka edukacyjna do Straży Pożarnej

W ramach programu szkolnego „Poznajemy Świat Zawodów” odwiedziliśmy
Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Na początku zwiedzaliśmy olbrzymi garaż z wozami strażackimi. Tam zapoznaliśmy się ze sprzętem używanym w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych oraz zobaczyliśmy pokaz wezwania alarmowego do wypadku. Podczas prezentacji mogliśmy przymierzyć hełm strażacki, maskę gazową, wsiąść do samochodu.

Strażacy zaprezentowali również akcję ratowania osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym. Z rozbitego wozu wydobywali zakleszczonego człowieka i udzielali mu pierwszej pomocy.

Wiele emocji wywołała druga akcja z pożarem auta. Było dużo ognia i dymu. Wszystko dobrze się skończyło a strażacy dostali od zachwyconych uczniów wielkie brawa.

Dziękujemy za  niezapomniane przeżycia oraz możliwość zobaczenia jak niebezpieczną i odpowiedzialną pracę wykonują na co dzień  strażacy.
A.M.