Wyjście do filharmonii

Nasze wyjścia do filharmonii częstochowskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i choć godzina październikowego koncertu była wyjątkowo wczesna, to udało nam się dotrzeć na czas. Zachęcił nas już sam temat, bo któż nie lubi góralskiej muzyki (sic!) 3 października 2019 r. poszliśmy więc i posłuchać, i… potańczyć razem z Zespołem Pieśni i Tańca „CZĘSTOCHOWA” na samej scenie. Koncert poprowadził pan Przemysław Szymonik, który w bardzo przystępny sposób wprowadził nas w kulturę górali beskidzkich przekazując mnóstwo ciekawostek na temat tradycyjnych ubiorów damskich i męskich. Piękne, wirujące w tańcu stroje występujących; porywające, znajome rytmy i melodie a także świetna choreografia spowodowały, że ten wyjątkowo zimny poranek mocno nas rozgrzał.

Dodatkową atrakcją i niespodzianką poranka były radosne spotkania z kolegami – absolwentami naszej szkoły – Mateuszem, Maćkiem, Michałem, Mikołajem i Tomkiem. To było naprawdę niesamowite wyjście 😉
A.Ch.