24 lutego – solidarni z Ukrainą

To data, która już na zawsze zapisała się na kartach historii jako ta, gdy pierwszy raz
od dziesięcioleci w Europie skończył się czas pokoju. Brutalny atak Rosji na Ukrainę zdominował wydarzenia także w Polsce.

To największy kryzys humanitarny od czasów II wojny światowej. Z Ukrainy do państw ościennych uciekło ponad 10 mln osób – najwięcej przekroczyło granicę Polski.
Pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców pojawiła się błyskawicznie. Również nasza szkoła – rodzice, uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy od samego początku uczestniczyli w tej pomocy. Przyłączali się do różnych akcji na rzecz Uchodźców jak również inicjowali i wcielali w życie własne pomysły.

Niestety pomimo całego zaangażowania, małych i dużych gestów wojna o wolność
i niepodległość Ukrainy wciąż trwa. Właśnie dziś mija jej niechlubna rocznica.
W ten dzień chcemy jednoznacznie podkreślić, zaakcentować naszą jedność z Ukrainą.
W klasach zostaną przeprowadzone krótkie pogadanki, a uczniowie wezmą udział
w warsztatach plastyczno-technicznych „Solidarni z Ukrainą”.