I TURNIEJ BOCCE 2019

Dnia 31.05.2019r. –  na urokliwym terenie rekreacyjnym Zespołu Szkół   Specjalnych nr 45 w Częstochowie w ramach  XXV SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN 2019 oraz XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbył się I WEWNĄTRZSZKOLNY TURNIEJ  BOCCE 2019 zorganizowany przez  Uczniowski Klub Sportowy „Awans”. Na specjalnie wytyczonym boisku, w miłej atmosferze, łącząc zdrową rywalizację z dobrą zabawą w sportowe szranki stanęło 13 zawodników: Dorota, Klaudia, Karolina, Weronika, Magda, Ola. Tomek, Kamil, Mikołaj, Adrian, Dominik, Gulio, Sebastian. Uczniowie, którzy przez cały rok wspólnie ze swoimi nauczycielami poznawali podstawowe zasady tej dyscypliny sportowej, starali się z jak największą precyzją, przy wykorzystaniu wcześniej opanowanej taktyki i techniki  umieścić kule jak najbliżej celu znajdującego się na boisku. Rozgrywane pojedynki stały na wysokim poziomie, wymagały od zawodników dużych umiejętności  oraz pełnej koncentracji. Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji wyłoniono zwycięzcę , którym został nasz uzdolniony sportowiec Tomasz.    Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali od organizatorów słodkie upominki. Celem zorganizowanego przez nasz klub spotkania integracyjnego,  jest popularyzacja tej dyscypliny sportu  wśród osób  niepełnosprawnych intelektualnie, rozwijanie zainteresowań sportowych naszych uczniów oraz kształtowanie ich osobowości poprzez szlachetną rywalizację sportową w duchu zasad wypływających z idei fair play.
Mamy nadzieję, że udział we współzawodnictwie sportowym, jeszcze bardziej zmotywuje naszych uczniów do podnoszenia swoich umiejętności ruchowych.                          Następny Turniej już za rok.  Do zobaczenia !
Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes UKS „Awans”
W. CH.