DZIEŃ INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

W czwartek 30 maja 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia z okazji Dnia Integracji Sensorycznej. Uczniowie poprzez zabawę mogli uświadomić sobie działanie zmysłów,  rozwijać orientację w schemacie własnego ciała oraz orientację przestrzenną.  Celem proponowanych zabaw było dostarczenie uczniom wrażeń sensorycznych: dotykowych, przedsionkowych, wzrokowych, słuchowych, węchowych i smakowych. Każdy mógł dokonać wyboru aktywności wykonywanej przez pozostałych uczestników zajęć przy użyciu mowy werbalnej lub niewerbalnej, korzystając z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.

Młodsi uczniowie przy piosence „Pięć zmysłów mam…” oraz poprzez zabawy z dźwiękiem, światłem, owocami, warzywami i materiałem sypkim rozwijali wiedzę na temat części ciała oraz zmysłów. Starsi uczniowie natomiast wykazali się wiedzą dotyczącą części ciała oraz funkcjonowania zmysłów, a także chętnie wykonywali ćwiczenia o wyższym poziomie trudności. Wszystkim towarzyszył radosny nastrój, było dużo śmiechu i zabawy 🙂

Zapraszamy na zajęcia z okazji Dnia Integracji Sensorycznej w nowym roku szkolnym.
S.P.