II DRUŻYNOWY TURNIEJ BOCCE 2024

28 maja 2024 roku na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie, odbył się II Drużynowy Turniej Bocce – 2024. Na specjalnie przygotowanym korcie, łącząc zdrową rywalizację z dobrą zabawą w sportowe szranki stanęły reprezentacje Zespołu Szkół Specjalnych nr 23, Zespołu Szkół Specjalnych nr 28, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych im. M Grzegorzewskiej oraz zeszłorocznego zwycięzcy turnieju – Zespołu Szkół Specjalnych nr 45.

Po uroczystym przemarszu drużyn oficjalnego otwarcia turnieju dokonali wspólnie Naczelnik Wydziału Edukacji pan Rafał Piotrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 45 pani Anna Kajda. Te jedyne w swoim rodzaju zawody zaszczycili swoją obecnością: Inspektor Wydziału Edukacji pani Magdalena Wilk oraz dyrektorzy wymienionych szkół i ośrodków. Rozgrywane pojedynki wymagały od zawodników dużych umiejętności, pełnej koncentracji i precyzji pozwalających przy wykorzystaniu opanowanej wcześniej taktyki i techniki na umieszczenie kul jak najbliżej celu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a zwycięzcy tegorocznego Turnieju – Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w składzie Klaudia, Kacper, Łukasz, Wiktor i Miłosz otrzymali – okazały Puchar.

Turniej pokazał, że sport ma energię pozwalającą przełamywać własne słabości, a niepełnosprawność nie jest przeszkodą w podejmowaniu wyzwań, o ile stworzy się odpowiednie warunki do ich realizacji. Wydarzenie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Awans”, wypadło znakomicie, estetycznie przygotowana dekoracja terenu, dopracowana ceremonia otwarcia, przeprowadzona w duchu fair play część sportowa, spora dawka pozytywnych emocji, smaczny poczęstunek, a nade wszystko przyjazna atmosfera i przepiękna słoneczna aura – to najkrótsza wizytówka naszego integracyjnego spotkania.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i za stworzenie wspaniałej, sportowej atmosfery!
Turniej dofinansowany został ze środków Urzędu Miasta Częstochowa. Kolejny III Drużynowy Turniej Bocce już za rok. Do zobaczenia!!!

PS Obszerna fotorelacja z zawodów jak zwykle na naszym profilu Meta (Facebook)