XVIII edycja Kampanii Białych Serc

Nasza szkoła, tak jak w poprzednich latach, przystąpiła do Kampanii Białych Serc. Akcja ta swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i jest Europejskim Solidarnym Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

Tegoroczna, XVIII już Kampania przebiegała pod hasłem ,,WŁĄCZ ALARM” i zwracała uwagę na tematykę uzależnienia od telefonów komórkowych i Internetu. Przesłaniem było dbanie o bezpieczeństwo podczas korzystania ze smartfonów i komputerów oraz zachowanie ostrożności na przejściu dla pieszych poprzez nieużywanie telefonów.

Nasi uczniowie przygotowali razem z nauczycielami symbol Kampanii – białe serca
i wywiesili je w oknach szkoły. Wzięli udział także w zajęciach profilaktycznych, szkolnym konkursie plastycznym i akcji ,,Serduszko do nieba”. Ten nasz mały gest niech będzie dużym wsparciem dla solidarnego protestu przeciwko uzależnieniom.