OLIMPIADA RAZEM 2021

10 września na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” odbył się Miting Lekkoatletyczny w ramach Olimpiady Sportowej Razem 2021.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu wszystkich ekip. Po odśpiewaniu hymnu, wciągnięciu flagi na maszt i zapaleniu znicza olimpijskiego blisko 800 zawodników z częstochowskich szkół specjalnych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także podopieczni organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych z Częstochowy i regionu przystąpiło do rywalizacji sportowej w takich konkurencjach jak: bieg z przeszkodami, rzut piłeczką palantową, rzut do celu, sztafeta, unihokej na trawie, skok w dal, czy gra w kręgle. Wśród licznej grupy uczestników obecni byli również uczniowie naszej szkoły: Magda, Klaudia, Paulina, Sebastian oraz Mikołaj, Miłosz, Alan i Wiktor, którzy bardzo udanie zadebiutowali w tak pięknej imprezie.

Chociaż konkurencje nie były łatwe, nasi reprezentanci dzielnie walczyli nie tylko z rywalami, ale również z własnymi słabościami. Oprócz satysfakcji z samego uczestnictwa każdy
z zawodników otrzymał medal, a wszystkie placówki – okolicznościowe puchary.

Organizatorom i sponsorom zawodów serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, poczęstunek oraz niezapomniane przeżycia.

Prezes UKS