Internet w szkole

Miło nam poinformować, że od kwietnia br. nasza szkoła stała się uczestnikiem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), programu dającego szkołom z całej Polski dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.
Najważniejsze założenia OSE to podnoszenie poziomu cyfrowych kompetencji uczniów i otwarcie ich na nowe technologie, wspomaganie procesu kształcenia poprzez umożliwienie dostępu do zasobów edukacyjnych i promowanie zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.
Program został zaprojektowany na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Internet OSE gwarantuje dostęp do profesjonalnych usług bezpieczeństwa teleinformatycznego, chroniących użytkowników przed szkodliwym oprogramowaniem i przeciwdziałających dostępowi do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju uczniów.