Rękodzieło z recyklingu

W roku szkolnym 2019/2020, uczniowie klasy II i III bp Szkoły Przysposabiającej do Pracy, na zajęciach kształtujących kreatywność realizowali  autorski program „Rękodzieło z recyklingu”. Celem programu jest działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, rozwój kreatywności poprzez rozwijanie u uczniów  umiejętności  i zainteresowań plastyczno – technicznych. Jest to propozycja zajęć rękodzielniczych z wykorzystaniem materiałów odpadowych tzw. recyklingu, do tworzenia nowych przedmiotów. Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali m.in. zużyte słoiki, plastikowe butelki, nakrętki, kapsle, guziki, znoszone swetry, szaliki, rękawiczki, klamerki do bielizny i wiele innych przedmiotów.
W poniższej galerii możemy zobaczyć jak wyglądały zmagania naszych artystów podczas tworzenia  i podziwiać pięknie wykonane prace . Podczas „zdalnego nauczania” uczniowie również realizowali zadania w ramach zajęć kształtujących kreatywność i wykonywali prace z materiałów odpadowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy talentu i umiejętności.
B.Sz.