Olimpiada Sportowa „Razem”

Dnia 13 września na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” przy ul. Dąbrowskiego, odbył się Miting Lekkoatletyczny  w ramach XVI Olimpiady Sportowej Razem 2019.

Tradycyjnie olimpiada rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich ekip, którym przewodziła orkiestra dęta z Mykanowa. Po odśpiewaniu hymnu, wciągnięto flagę na maszt i zapalono znicz olimpijski. Uczestnicy, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, złożyli uroczystą przysięgę.
Do rywalizacji sportowej przystąpiło kilkaset osób: dzieci i młodzież z częstochowskich szkół specjalnych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także podopieczni organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych z Częstochowy i regionu. Wśród licznej grupy uczestników obecni byli  uczniowie naszej szkoły, Magda, Klaudia, Dorota, Kamil, Paulina, Weronika, Dominik, Sebastian.

Po oficjalnym powitaniu uczestników, rozpoczęła się rywalizacja sportowa w takich konkurencjach jak.: bieg z przeszkodami, rzut piłeczką palantową, rzut do celu, sztafeta,  unihokej na trawie, skok w dal.

Chociaż konkurencje nie były łatwe, każdy z naszych reprezentantów dzielnie rywalizował z rówieśnikami zgodnie z zasadami fair – play. Oprócz satysfakcji z samego uczestnictwa, każdy z zawodników otrzymał medal, a wszystkie placówki – okolicznościowe puchary.

Organizatorom i sponsorom zawodów serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, poczęstunek, nagrody oraz niezapomniane przeżycia.
W.CH.