POLA NADZIEI

Pola Nadziei to kampania, która została zapoczątkowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Jej zadaniem jest pozyskiwanie środków na rzecz hospicjum, propagowanie bezinteresownej pomocy, zwiększanie świadomości społeczeństwa dotyczącej potrzeb osób chorych i cierpiących.

W roku szkolnym 2018/2019, uczniowie Naszej Szkoły wraz z nauczycielami, po raz pierwszy włączyli się w kampanię – Pola Nadziei. W październiku 2018 roku zasadzili 100 cebulek żonkili – tak na terenie szkoły powstało Pole Nadziei.

Kampania składa się z dwóch części:

• jesiennej, podczas której sadzone są cebulki żonkili na terenach udostępnionych przez różne instytucje biorące udział w kampanii – najczęściej szkoły. Dzieci, młodzież, wolontariusze hospicyjni, rodziny pacjentów i przedstawiciele władz uczestniczą w sadzeniu cebulek żonkili, które są międzynarodowym symbolem nadziei – tak powstają pola nadziei.
  • wiosennej, podczas której na tle kwitnących już żonkilowych pól nadziei odbywają się zbiórki pieniężne na rzecz hospicjum. Głównym akcentem kampanii wiosennej są spotkania przedstawicieli hospicjum z uczniami, młodzieżą, mające na celu edukację na temat opieki hospicyjnej.

W trakcie zarówno jesiennej jak i wiosennej kampanii odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak: koncerty, debaty, pikniki, konkursy i spotkania.