Program ” Trzymaj formę”.

„Trzymaj Formę” to Ogólnopolski Program Edukacyjny współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną, dlatego też nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego programu.

W zakresie działań odbyła się akcja: „Zielono mi”, czyli zakładanie Zielonych Ogródków w klasach oraz propagowanie wartości odżywczych zielonych warzyw.

22 marca w Światowym Dniu Wody uczniowie zachęcali rodziców, nauczycieli i swoich kolegów do regularnego picia wody, która jest bardzo ważna dla zdrowia.

Nie można też zapomnieć o cyklicznie odbywających się „Piątkach z Zumbą”, podczas których uczniowie podnoszą kondycję fizyczną.