Zawsze „TRZYMAJ FORMĘ”

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” przeprowadzono akcję: „OWOCOWO-WARZYWNE OBRAZY NA TALERZU” zachęcającą uczniów i pracowników szkoły do codziennego spożywania owoców i warzyw. Każda klasa wykonała niezwykłe obrazy i kompozycje na talerzach, jednym zdaniem : Było zdrowo, kolorowo, pachnąco i smacznie!

Działania programowe Programu: „Trzymaj Formę” kierowane są również do rodziców, bo to przecież oni wywierają decydujący wpływ na kształtowanie postaw prozdrowotnych swoich dzieci. Dlatego ogłosiliśmy Rodzinny Konkurs na plakat: „OWOCE I WARZYWA KAŻDY Z NAS SPOŻYWA”, który miał na celu rodzinne działanie dotyczące właściwych nawyków żywieniowych oraz przedstawienie ich w formie plastycznej. Uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali ciekawe prace, wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas tegorocznego Święta Szkoły.

Zachęcamy także rodziców oraz pracowników szkoły do podejmowania systematycznej aktywności fizycznej.

Należy dbać o zdrowy styl życia oraz właściwe nawyki żywieniowe na co dzień. Po prostu „TRZYMAJ FORMĘ!”.
V.S.